Czym jest instruktaż pielęgnacyjny niemowlęcia?

Instruktaż pielęgnacyjny niemowlęcia jest konsultacją ze specjalistą, podczas której rodzice dowiadują się, jak w sposób bezpieczny dla dziecka wykonywać przy nim wszelkie czynności pielęgnacyjne oraz opiekuńcze. Jednocześnie dowiadują się również jak na co dzień wspierać jego naturalny rozwój poprzez prawidłowe ich wykonywanie.

Instruktaż pielęgnacyjny jest więc profesjonalnym wsparciem świeżo upieczonych rodziców. Dzięki niemu nie muszą bać się, że zrobią swojemu dziecku krzywdę.

Kiedy warto skorzystać z instruktażu pielęgnacyjnego niemowlęcia?

Instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców jest elementem terapii dzieci, u których stwierdzono opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, asymetrię bądź inne zaburzenia. Odpowiednia, wspierająca pielęgnacja w domu jest pierwszym i fundamentalnym krokiem na drodze ku sprawności dziecka.

Z instruktażu pielęgnacyjnego niemowlęcia mogą skorzystać również rodzice dzieci niewykazujących żadnych nieprawidłowości w tym zakresie. Z pewnością doda im to pewności siebie w nowej sytuacji, a zdobyta wiedza i umiejętności znacząco ułatwią opiekę nad nowym członkiem rodziny. Młodzi rodzice zyskają pewność, że wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i opiekuńcze wykonują prawidłowo i zgodnie z naturalnym rozwojem swojego dziecka.